Pedagóguskonferencia: Boldog diák, boldog pedagógus
Pedagóguskonferencia: Boldog diák, boldog pedagógus
A Mathias Corvinus Collegium (MCC) és a Maros Megyei Tanfelügyelőség pedagóguskonferenciára várja a szakembereket és érdeklődőket. A rendezvény célja az oktatás új útjainak közös felfedezése, a támogató pedagógusi attitűd megerősítése és a módszertani inspiráció. A konferencia találkozási pont, közösségi fórum kíván lenni, miközben az MCC képzésrendszerébe is betekintést kínál.
PROGRAM
16:00–16:30 Regisztráció
16:30–16:50 Köszöntések
16:50–18:00 Előadás: A boldogság (jóllét, emberi virágzás) oktatásának lehetőségei tudományos megközelítésben
A fiatalok mentális egészsége jelentősen romlott az elmúlt évtizedben, de egyre több tudományos bizonyíték támasztja alá a pozitív pszichológiai beavatkozások hatékonyságát a gyermekek és serdülők körében. A pozitív pszichológiai készségek fejlesztése hozzájárul a mentális egészség támogatásához, az érzelmi intelligencia és a szociális készségek fejlődéséhez, a sikerességhez és az élettel való elégedettséghez, a magas szintű szorongás és depresszió csökkentéséhez, továbbá ritkábban jelennek meg a gyerekek és fiatalok egészségét veszélyeztető magatartásformák. Az óvodáknak és iskoláknak kulcsfontosságú szerepük van ebben, hiszen a 3 és 18 év közötti gyermekek idejük nagy részét ott töltik. Lea Waters, a Nemzetközi Pozitív Pszichológia Szövetség elnöke szerint azok az oktatási intézmények, amelyek jól-lét programokat működtetnek, sikeresen javíthatják diákjaik mentális egészségét.
Ebben a témában meghívott előadónk Bagdi Bella pszichológus, mindfulnesstanár. Jelenleg az Eötvös Loránd Tudományegyetemen mindfulness és tudatos önegyüttérzés kurzusokat tart pszichológushallgatóknak, tagja az ELTE Pozitív Pszichológiai Kutatócsoportjának, emellett az oktatási innovációs díjjal is kitüntetett Boldogságóra Integrált Program alapítója és vezető fejlesztője. Előadásában bemutatja, hogyan integrálható a pozitív pszichológia az óvodai és iskolai mindennapokba. Szó lesz a pozitív pszichológia alapelveiről, a boldogsággal kapcsolatos tévhitekről és a boldogsághoz vezető utakról, továbbá azok tanításának lehetőségeiről.
18:00–18:20 Szünet
18:20 Kerekasztal-beszélgetés: A boldogságra való képesség – Hagyományos és innovatív módszerek az osztályteremben
Hogyan befolyásolhatjuk a diákok lelki jólétét? Mivel támogathatjuk a mentális egészségüket az iskolai keretek között? Segíthetünk nekik egy boldog és kiegyensúlyozott élet megélésében? Ezekre a kérdésekre keresik majd a választ a beszélgetés résztvevői, és együtt tárják fel a diákok támogatásának és bátorításának lehetőségeit.
Résztvevők:
- Bagdi Bella pszichológus
- Dr. Vargancsik Iringó, a Marosvásárhelyi Művészeti Egyetem Tanárképző Intézetének adjunktusa, szociálpedagógus, 30 éve élmény- és kalandpedagógiával foglalkozó tréner az Outward Bound Romania Ifjúságért Szervezetnél, és 2007-től a Kulcs Szociálpedagógusok Egyesületének elnöke.
- Körtesi Sándor Gábor földrajz–német szakos tanár. 2014 óta vezeti a marosvásárhelyi 7-es számú általános iskolát. Igazgatósága alatt számos innovatív projektet álmodott és valósított meg.
- Dr. Lukács Márton Réka, a Sapientia EMTE adjunktusa, pszichológus, sport mentáltréner. Gyakran foglalkozik speciális igényű fiatalokkal.
Időpont: 2025. május 6. 16:00
Helyszín: Marosvásárhely, Studium HUB, alagsor, Bolyai utca 15. szám
A legfrissebb információkért kövesse Facebook-eseményeinket!